Stadstoeren | Programma zaterdag 8 juli

 

Museumplein

Gele zone
Doorlopend vanaf 14 uur
Voor: iedereen, ook voor kinderen

Heel het weekend door is het Museumplein de plek waar je wil zijn.

De parking van het Speelkaartenmuseum krijgt voor de gelegenheid een make-over, want het zal dienst doen als ontmoetingsplein van Stadstoeren.

Het duo scenografen Bruno en Elke voorziet een gezellige houten jungle, als tribune, hanghoekje of schaduwplekje.

naar boven

 

Kind met inktvlekken

Stedelijke musea Turnhout, Rock Paper Pencil, Strip
Locatie: vertrekplaats aan Speelkaartenmuseum
Gele zone
Wandeling
Info en tickets: https://speelkaartenmuseum.turnhout.be/kind-met-inktvlekken
Voor: iedereen

Vanaf de zomer van 2023 kan je in Turnhout een heel bijzondere expo bezoeken. In de expo Kind met inktvlekken leer je de elfjarige Senne kennen, die werkte in de drukkerijen van Brepols. Zijn verhaal wordt verteld aan de hand van grote muurtekeningen, getekend door stripauteur Dido Drachman, en zijn te zien in de stad op grote murals. Volg op Stadstoeren de eerste rondleidingen met gids en laat je meeslepen door een Turnhouts verhaal, geschreven door Paul Govaerts.
Info en tickets: https://speelkaartenmuseum.turnhout.be/kind-met-inktvlekken

naar boven

 

Zand

Warmoes
Locatie: Speelplaats (kinderopvang)
Blauwe zone
Theatervoorstelling:
14.00 - 14.45 uur
16.00 - 16.45 uur
Voor: iedereen, ook voor kinderen vanaf 2,5 jaar
Ticketprijs: 5 euro, 4 euro -26 jaar, 1 euro UiTPASkansentarief.
Tickets hier verkrijgbaar. 

Hou jij ook zo van een dagje strand? Goed nieuws: Theatergezelschap Warmoes komt naar de zandbak van Stadstoeren.
In de muzikale familievoorstelling Zand verstoren twee strandburen elkaars zonnig uitje. Een stoel komt per ongeluk terecht op een zandkasteel, bij het graven komt er zand tussen de pagina’s van een prentenboek … Dit beeldende theaterstuk gaat over grenzen durven stellen en verleggen, over bouwen en stukmaken, over denken alles te weten en toch verwonderd raken. Het belooft een leuke en verrassende voorstelling met live-muziek te worden. Waan je even op een zonnige dag op het strand… en wie weet mag jij ook wel een zandkasteel bouwen!

naar boven

 

De staten van zorgeloosheid

Postkaartproducties
Locatie: Museumplein
Gele zone
Doorlopende act:
14.00 - 18.00 uur
 Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

Deze interactieve voorstelling bereidt jouw persoonlijke droomvakantie tot in de puntjes voor. De dames aan de balie van dit speciale reisbureau pakken jouw valies in met veel liefde en humor en zonder stress. Je emotionele bagage houden ze met plezier bij. Je bent klaar om met een licht hart en hoofd te vertrekken!
Sarah en Kim van het collectief Postkaartproducties zorgen voor een luchtige voorstelling op maat van iedereen die wil deelnemen. Ingecheckt? Boardingpass in de hand? Veel plezier in De Verenigde Staten van Zorgeloosheid!

naar boven

 

Zeefdrukworkshops

deRUIMTE
Locatie: museum (atelierruimte)
Gele zone
Doorlopende workshop:
14.00 - 18.00 uur
Voor: iedereen, ook voor kinderen
Gratis toegankelijk

Benieuwd hoe je een zeefdruk maakt? De meesterdrukkers van het sociaal-artistiek atelier deRUIMTE nodigen jou uit voor een workshop zeefdrukken. Een superfijne workshop waar iedereen kan aan deelnemen, met als resultaat een unieke zeefdruk. Je kan je eigen T-shirt meenemen op te drukken, ter plekke zijn totebags verkrijgbaar. Doorlopend toegankelijk.

naar boven

 

Blom

Gijs van Bon
Locatie: Druivenstraat
Roze zone
Doorlopende act:
14.00 - 17.00 uur
Voor: iedereen, ook voor kinderen
Gratis toegankelijk

Tekenen met zand? Ja, dat kan! Robot Zandschrijver BLOM komt op zaterdag naar Stadstoeren en versiert de Druivenstraat. Zijn lange arm kleurt fleurig de grond met vrolijke tekeningen van bossen, bloemen en hartjes. 
Voel je het al kriebelen? De emmertjes met gekleurd zand wachten je op, want ook jij kan meedoen. Ga aan de slag met de tekeningen van BLOM. Kleur ze in en tover de Druivenstraat om in een bont paradijs. 
De zandtekeningen blijven liggen, tot de wind ze wegblaast of een onoplettende voorbijganger er dwars doorheen stapt … Geniet er dus van, zolang het kan. 

naar boven

 

No-choice Taxi Dennis Tyfus

Expo Cultuurhuis de Warande
Locatie: start aan infopunt
Centraal
Doorlopende happening:
14.00 - 17.00 uur
Voor: iedereen, vanaf 16 jaar
Ticketprijs: je betaalt de chauffeur een bedrag naar keuze

De Warande opent op 30 april de tentoonstelling Don't Tell Me Not to Tell You What to Do rond de Antwerpse kunstenaar Dennis Tyfus. Tijdens Stadstoeren kan je deelnemen aan een van zijn bijzondere performances in het kader van die expo. Schrijf je in voor No Choice Taxi en stap in! Je kent de eindbestemming noch de terugweg. Vanaf tien euro brengt de chauffeur je naar onbekende oorden: hoe meer je betaalt, hoe verder de chauffeur je brengt. Let op: hij brengt je weg, maar niet terug.
Dennis Tyfus confronteert je met de vrijheid die je hebt, en laat je zien wat het betekent als die vrijheid je wordt ontzegd. Tyfus schijnt zo licht op de situatie van mensen zonder papieren, minderheden ... 
No Choice Taxi is een avontuurlijke impro-performance voor durvers.

naar boven

 

Schetsen op Stadstoeren

DINAMO
Locatie: Museumplein
Gele zone
Doorlopende workshop:
16.00 - 19.00 uur
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

Schetsen lijkt eenvoudig, toch is het een echte kunst. Jos en Diane van DINAMO leren je aandachtig kijken en tekenen wat je ziet. Jij kiest het voorwerp, en jij creëert. Ga aan de slag met houtskool en papier, en de feedback van Jos en Diane. Er wacht je een leerrijke workshop, ongeacht je niveau.

naar boven

 

Een heel leven voor je

HETGEVOLG
Locatie: Tribune
Rode zone
Theatervoorstelling:
14.00 - 15.30 uur
18.30 - 20.00 uur
Voor: iedereen, vanaf 14 jaar
Ticketprijs: 5 euro, 4 euro -26 jaar, 1 euro UiTPASkansentarief.
Tickets hier verkrijgbaar.

Iedereen is uitgedanst, de confetti is gaan liggen en de deuren van de feestzaal zijn gesloten. Je draalt nog wat op de parking met vrienden en verwoordt eindelijk wat enkele uren daarvoor onverstaanbaar was door de muziek. Liefdesverklaringen en misverstanden wisselen elkaar af maar de zoektocht naar wat elkaar verbindt blijft bestaan. Het Turnhoutse theater HETGEVOLG schrijft Een heel leven voor je met en voor de bewoners uit verschillende wijken van de stad. Samen gaan ze op zoek naar wat ‘mens-zijn’ is, naar de onschatbare waarde van het heden en de kostbaarheid van het verleden. 

naar boven

 

Proevertjeswandeling Natuurpunt Museum

Natuurpunt Museum
Locatie: start aan infopunt
Centraal
Wandeling:
14.00 - 15.30 uur
Voor: iedereen
Ticketprijs: 5 euro, 4 euro -26 jaar, 1 euro UiTPASkansentarief.
Tickets hier verkrijgbaar.

Een natuurwandeling rond eetbare plantjes door Turnhout? Er is meer natuur in de stad dan je denkt. Wandel mee met de Proevertjeswandeling van Natuurpunt en ontdek welke kruiden, bloemen en bladen lekker zijn in thee of op je bord. 
Schrijf je snel in voor een twee uur durende wandeling. Je vertrekt samen aan het infopunt van Stadstoeren om 14 uur. 
Toegankelijk voor rolstoelgebruikers en kinderwagens

naar boven

 

Lemmens en co, urban miners sinds 1993. Ontwerp en bouw je eigen huisje. 

Kunst in Zicht
Locatie: Speeltuin
Groene zone
Workshop:
15.30 - 18.30 uur
Voor: iedereen, vanaf 10 jaar. Ouders zijn ook welkom om mee te doen.
Ticketprijs: 5 euro, 4 euro -26 jaar, 1 euro UiTPASkansentarief.
Tickets hier verkrijgbaar.

Kunstenaar Stef Lemmens en Kunst in Zicht nodigen je uit om samen na te denken over een originele en duurzamere manieren van bouwen. Want alle huizen worden gemaakt uit cement en baksteen, maar zijn die ook duurzaam? Wat als je op een andere plek wil wonen? Hoe ziet een woning eruit die je eenvoudig op en af kunt bouwen? Hoe zou jij die ontwerpen? 
Tijdens deze workshop bouw je zelf jouw huis uit planken en schroeven, geholpen door een boormachine of ander werktuig … Je hoeft niets mee te brengen. Je vindt alles wat je nodig hebt in onze Materiotheek. 
Schrijf je samen met je ouders in voor deze boeiende en leerzame timmerworkshop en bouw jouw droomhuis!

naar boven

 

Beter dan Elvis

Kurt Vervloet
Locatie: Museumplein
Gele zone
17.00 - 18.00 uur
Theatervoorstelling
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

Kempenaar Kurt Vervloet brengt zijn tweede monoloog Beter dan Elvis opnieuw naar Stadstoeren. De voorstelling gaat over vallen en weer opstaan, over de kermis en de frituur om de hoek, over seks, drank, drugs, rock-’n-roll … en over Elvis - want er is maar weinig dat jij en ik beter kunnen dan The King, behalve opstaan na de val. Maar eigenlijk gaat deze monoloog vooral over de liefde, over het meisje van frituur Palux.
Kurt Vervloet heeft er al meerdere levens opzitten: als cafébaas, klusjesman, leraar en schrijnwerker. Hij werkte mee aan voorstellingen van HETGEVOLG, was aan boord bij het Antwerpse gezelschap De Machinerie en speelde aan de zijde van Koen De Bouw in Torpedo. Tijdens Stadstoeren staat hij alleen op het podium, met een ontroerende en oprechte monoloog. 

naar boven

 

Kurt Vervloet kiest de plaatjes

Kurt Vervloet
Locatie: Museumplein
Gele zone
Muziek:
19.00 - 20.00 uur
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

Beter dan Elvis is een ontroerende, maar zeker ook een muzikale voorstelling. En Kurt kan een feestje bouwen. Blijf na de voorstelling hangen en dans mee met de beste kermishits van vroeger en nu.

naar boven

 

Voorronde NK Slam Poetry

Locatie: Café vijven en zessen
Gele zone
Woord:
19.00 - 21.30 uur
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

You On Stage geeft beginnende ambitieuze artiesten het hele jaar door een podium. Regelmatig organiseert de Bibliotheek van Turnhout een open mic voor spoken word, muziek, rap, stand-up en alles dat op een podium kan staan. Nu staat er een speciale You On Stage-editie op het programma: de voorronde van het Nationaal Kampioenschap Poetry Slam! Op 8 juli battelen twaalf woordkunstenaars voor een plekje in het nationaal kampioenschap. 

Ontdek jong en nieuw talent of kom voor je favoriete dichter supporteren, gratis en voor niets!

naar boven

 

Turnhouts goud

Locatie: podium Druivenstraat
Roze zone
Muziek:
20.00 - 23.00 uur
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

Benieuwd naar de rijzende sterren van de Turnhoutse muziekscene? 
Kom luisteren naar Turnhouts Goud op zaterdag 8 juli in de Tribune en geniet van lokaal talent. Misschien hoor je wel als eerste de toekomstige Queens of the Stone Age of Billie Eilish… Dat wil je toch niet missen?
Het programma wordt binnenkort bekendgemaakt.

naar boven

 

Mini-cinema: Djam

Serendipity Sound System
Locatie: Museumplein
Gele zone
Muziek en film:
22.00 - 23.30 uur
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

De kleinste en charmantste cinema van Turnhout staat op Stadstoeren! Twee avonden op rij strijkt Serendipity Sound System neer op het Museumplein, met een zomerse film en swingende muziekjes voor- en achteraf. Zaterdag staat de roadmovie Djam van Tony Gatlif op het programma. De film vertelt het relaas van de reis van een jonge zangeres die door haar vader naar Istanbul wordt gestuurd om iets op te halen. Djam is een film over familie, culturele ontmoetingen en de Grieks-Turkse rebetika-muziek.

naar boven

 

DJ Baobab Jukebox

Locatie: Café vijven en zessen
Gele zone
Muziek:
21.30 - 00.00 uur
Voor: iedereen
Gratis toegankelijk

Vraag ‘t aan! Kom dansen, zingen en meekwelen op jouw verzoekjes en zet Café Vijven en Zessen in vuur en vlam. 
Zaterdagavond bouwt DJ Baobab samen met jullie een feestje op de dansvloer … Jij bent er toch ook bij? 

naar boven